Nowa Kia Niro i jej nowoczesne wnętrze

Nowa Kia Niro zawita do naszych salonów już za moment. Pojawi się w trzech wersjach: hybrydowej HEV, plug-in PHEV oraz elektrycznej EV.

Tak jak z zewnątrz zachwyca, tak może się, również pochwalić zmianami w wewnątrz.

Co więc kryję się w środku?

Większa przestronność

13 mm więcej nad głową oraz 61 mm więcej miejsca na nogi. To jeszcze nie wszystko. Fotele są cieńsze, ale jednocześnie wygodniejsze i komfortowe dla pasażerów. Dodatkowo fotel posiada funkcję “lounge”, która po włączeniu przycisku dostosowuje podparcie do każdej części ciała.

Podobnie mamy w przypadku bagażniku. W wersji HEV mamy 451 litrów, czyli 95 litrów więcej niż w poprzedniku! Za to w modelu Kia Niro EV mamy zmianę z 451 na 475 litrów. Dzieje się tak, ponieważ baterie są ułożone w podłodze auta, co skutkuje powiększeniem całego bagażnika. W wersji elektrycznej dostaniemy jeszcze “frunk” czyli bagażnik pod przednią maską. Posiada 20 litrów, w których na spokojnie możemy zmieścić np. kable do ładowania. Co do pojemności modelu PHEV jest trochę inaczej. Ze względu na to, iż musimy zmieścić zarówno baterię jak,  i zbiornik paliwa wymiary trochę się zmniejszają. Jednak od poprzedniej wersji jest on o 24 litry większy, co daje nam naprawdę widoczną różnicę.

Design

Deska rozdzielcza w Kia Niro nawiązuję do modeli Sportage i EV6. Są podobne, ale nie można powiedzieć, że są takie same. W najnowszej wersji mamy dwa ekrany (10,25 cala), ładowarkę indukcyjną o mocy 15 W oraz wejścia USB-C w oparciach przednich foteli. Dodatkowo mamy konsolę centralną z pokrętłem do zmiany biegów oraz kameralne podświetlenie.

Materiały wnętrza 

Do wykonania wnętrza Nowej Kia Niro skorzystano z metody “upcyclingu”. Jest to recykling, który przetwarza odpady tak, aby na samym końcu miały fakturę i jakość taką jak klasa premium. Z takiego rodzaju recyklingu została stworzona m.in. deska rozdzielcza. Za to panele drzwiowe zostały pomalowane za pomocą farby, która jest wolna od jakichkolwiek rakotwórczych LZO, czyli lotnych związków organicznych. Fotele pasażerów, jak i kierowcy zostały wyprodukowane z wegańskie skóry, a dokładnie z celulozy zdobytej z drzew eukaliptusowych i reszty naturalnych składników. Jak widać, całe wnętrze jest stworzone z materiałów eko, ale utrzymując jak najwyższą jakość.

My już nie możemy się doczekać !

_________

🔻 Kia Toruń
📍 ul. Żółkiewskiego 32