Samochód od ręki w Kia Toruń

Auto z natychmiastowym odbiorem, to dzisiaj prawdziwy rarytas. NIE CZEKAJ‼️ 🚗


KIA zapewnia wiele samochodów dostępnych od ręki. Jako jedna z niewielu marek ma do zaoferowania auta, które mogą trafić w “Twoje ręce” wręcz natychmiastowo.
Aktualna sytuacja na świecie spowodowała ogromne braki w magazynach, jak i w produkcji samochodów wszystkich marek. 🤯
KIA Toruń w swojej ofercie posiada znacznie więcej modeli aut dostępnych od ręki! 👏🏻❤

 


Jak podaje Kiawiarnia.pl ;
Pierwsze półroczne było dla producentów samochodów wręcz zaskakująco dobre. Sprzedaż wystrzeliła w górę, pozwalając im „odkuć” się po kiepskim, pandemicznym roku 2020. Niestety, dla wielu z nich drugie półrocze może być znacznie gorsze. I wcale nie dlatego, że popyt się załamie. Po prostu nie będą mieli czego sprzedawać. Niektórzy już nie mają. A wszystko przez półprzewodniki. Nie ma aktualnie koncernu motoryzacyjnego na świecie, który nie borykałby się z ich deficytem. Ich podaż jest ciągle ograniczona.
Niektóre marki przyznają, że na placach pod ich fabrykami stoi przykładowo 10 tys. nowych aut, które nie mogą zostać wydane klientom, ponieważ brakuje w nich niektórych elementów. Z kolei klientom, którzy dzisiaj chcą zamówić auto, sprzedawcy w salonach odradzają wybieranie opcji takich jak np. podparcie lędźwiowe w fotelu. Bo to może przesunąć dostawę o kilka miesięcy. Jednocześnie dealerzy marki nie mogą zamawiać samochodów „na stok”, co oznacza, że w zasadzie nie mają samochodów dostępnych od ręki. Sytuacja jest tak napięta, że wiele marek otrzymało zakaz zamawiania samochodów na stock. To oznacza, że nie mogą „w ciemno” zamówić np. tysiąca samochodów, sprowadzić ich do Polski, a dopiero potem sprzedawać klietom. Innymi słowy, wielu markom skończyły się samochody dostępne „od ręki”. I jeszcze długo ich nie będzie.
Jak długo taka sytuacja potrwa? Nikt dokładnie nie jest w stanie tego przewidzieć, ale wszyscy spodziewają się, że problem przeciągnie się do 2022 roku.

W najbardziej komfortowej sytuacji są koncerny japońskie i koreańskie, które nie uzależniły się od produkcji półprzewodników w Chinach do tego stopnia, co firmy europejskie. W efekcie tego np. Kia ma ciągle całkiem pokaźny stock samochodów dostępnych od ręki. A do tego bieżące dostawy, które przynajmniej na razie pozwalają jej zaspokoić popyt. Efekty tego widać nawet w statystykach. W czerwcu Kia sprzedała w Polsce 3419 samochodów – o 22,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Udało się jej wyprzedzić Volkswagena i została trzecią marką pod względem popularności nad Wisłą. Jej udział w całym rynku osobówek w pierwszych 20 dniach lipca 2021 wyniósł 8,3 proc. To oznacza, że co 12. nowy samochód rejestrowany w Polsce to Kia!
Nie zwlekaj. Ilość magazynowa zmniejsza się w mgnieniu oka! 😲 Zapraszamy do salonu ❤
_______________
🔻 Kia Toruń
📍 ul. ks. Jerzego Popiełuszki 2
📞 tel. 56 654 04 04